Pagina 1 van 1
Beginnen met racen, hoe en wat
Geplaatst: ma 17 jun 2013, 15:23
door Dymi
Hallo,
Mijn zoontje van 7 wil graag minibike racen. Ik race zelf bij de SOBW dus de interesse is al snel gewekt. Nu ben ik een beetje aan het rondkijken voor een minibike maar daar ben ik zelf nog niet thuis in. Via rap-holland kun je voor een vast bedrag per jaar racen maar ik heb meer interesse in een eigen minibike voor hem. Aangezien het sleutelen geen probleem is zullen de onderhoudskosten mee vallen. Zeker in het begin word er toch nog niet het maximale uit de minibike gehaald.
Alleen welke minibike's zijn geschikt om wedstrijden mee te rijden, chinees uiteraard niet en blata replica mocht ook niet las ik hier al. Ben ik dan verplicht om een fabrieksmotor of zelfbouw te kopen? Via welke organisatie gaat dat allemaal? En eventueel een site met reglementen (technische).
Ik heb qua minibike racen nog 0,0 ervaring dus alle info/sites is welkom.
Het liefst qua organisatie die veel in het noorden rijden aangezien ik uit Assen kom. Ik ben gister bij die training van KNMV wezen kijken en mijn zoontje was gelijk verkocht...
Mocht iemand nog bepaalde info nodig hebben, brand maar los.
Re: Beginnen met racen, hoe en wat
Geplaatst: ma 17 jun 2013, 15:38
door RandyB
De homepage van rap-holland staat op dit moment vooral in het teken van de race-kids maar de rap is ook voor de nk deelnemers die hun eigen bike hebben, je zit dus niet vast aan een bike van hun. meer info hieronder!
1: Merk minibikes die toegestaan zijn - ZPF, GRC, DM, Blata, BZM (nieuw bij Bert Deroue), DSF of inderdaad zelfbouw maar in de zelfbouw klasse rijden vooral de wat oudere rijders.
2: Alle reglementen m.b.t. de bike, leeftijd, klasses enz. staan op
http://rap-holland.nl/reglementen.
3: Daarnaast is Rap-Holland de enige organisatie die minibike wedstrijden organiseert alleen zit je dan natuurlijk door heel Nederland (zelfde als SOBW)
4: Je kan vrij trainen in de winter in Nijverdal bijvoorbeeld, tijdens het seizoen kan er getraind worden in Stadskanaal, Assen, Zwolle of Staphorst. Bij Staphorst is er ook eventuele begeleiding voor jonge rijders die net beginnen.
Dat is het eigenlijk wel zo een beetje, de race kids is inderdaad e andere optie maar je gaf zelf al aan dat deze niet echt tot de opties behoord.
Re: Beginnen met racen, hoe en wat
Geplaatst: ma 17 jun 2013, 15:57
door supersv650
Ik rijd op dit moment met een Blata B1 in het NK Senioren Plus.
Misschien wil ik de overstap maken naar een DM of een ZPF of iets dergelijks, maar alleen als ik de Blata kan verkopen.
Als je geïnteresseerd bent kun je even een kijkje nemen in mijn topic:
http://www.minibike-forum.nl/viewtopic.php?f=31&t=34141
Re: Beginnen met racen, hoe en wat
Geplaatst: ma 17 jun 2013, 16:27
door Dymi
Via race kids zou kunnen alleen ik denk niet dat ik met een eigen bike duurder uit ga zijn + dat ik dan zelf 1 heb die misschien meerdere jaren gebruikt kan worden.
Wat ik zo zie in de reglemten zou mijn zoon qua leeftijd in Junior A komen, max 40cc lucht gekoeld. Ik had eigenlijk liever gelijk 50cc lc gehad zodat hij langer wat aan de motor zou hebben (en dan in het begin met ristrictie uiteraard)
Die race-kids motortjes, zijn dat ook 40cc lucht gekoelde blokjes?
Het meeste wat hier te koop staat is bijna allemaal water gekoeld. Wat zou een goed beginners motortje zijn?
@Superrv650
Kun je nog in een 'lichtere' klasse rijden met jou bike? En wat is je vraagprijs, doe maar via pm.
Re: Beginnen met racen, hoe en wat
Geplaatst: ma 17 jun 2013, 16:35
door De Hakker
Je vergeet 1 ding als je een eigen motortje hebt moet je ook zelf zorg dragen voor het onderhoud en eventuele stukken het kan zo maar dat je een vastloper krijgt dan ben je echt wel duurder uit als met de race-kids. verder heb je met de Race-Kids een perfecte training om het racen onder de knie te krijgen vergis je niet hoe hard de junioren A al gaan.
En nee met de bike van Rudy mag je niet in een lagere klasse rijden dan dien je toch echt een lucht gekoeld bloklje te hebben.
Volgens mij heeft Mabo tuning nog enkele DM mini staan sowieso wedstrijd klaar.
Re: Beginnen met racen, hoe en wat
Geplaatst: ma 17 jun 2013, 16:40
door supersv650
Dymi schreef:Kun je nog in een 'lichtere' klasse rijden met jou bike?
De Hakker schreef:Je nee met de bike van Rudy mag je niet in een lagere klasse rijden dan dien je toch echt een lucht gekoeld bloklje te hebben.
Sorry, niet dus

Re: Beginnen met racen, hoe en wat
Geplaatst: ma 17 jun 2013, 16:51
door Dymi
Dat klopt maar met de race kids is het zo, vind hij het na 2-3 keer rijden niet meer leuk dan heb ik wel dat volledige bedrag betaald. Met een eigen motor kan die altijd nog weer verkocht worden. Vandaar even de afweging.
Ik heb al even gezocht naar 40cc AC motortjes maar die zijn er niet zo gek veel 2de hands.
Het hoeft ook niet allemaal op stel en sprong, dit jaar rijden word sowieso toch niks meer.
En mag je met een DM Midi ook deelnemen in junior A?
Re: Beginnen met racen, hoe en wat
Geplaatst: ma 17 jun 2013, 18:16
door RandyB
er zit alleen wat verschil in afmetingen tussen een midi en mini dus als hij beter op een midi past mag hij daarmee gewoon in de junioren A, zolang het blok maar aan de eisen voldoet, en de enige 2 klasses die 50cc mogen zijn de open 50 en de senioren + klasse.
en een jongetje van 7 kan beter op een 40cc beginnen die begrenst is dan een 50cc ook al zou hij aan de 50cc meer hebben naarmate de jaren vorderen.
daarnaast was afgelopen weekend het verschil in ronde tijden tussen de 50 en de 40 open max van 1 seconde
daarbij alles tot de 40 standaard is lucht gekoeld al mag je in de 40 standaard ook met water gekoeld rijden
Re: Beginnen met racen, hoe en wat
Geplaatst: ma 17 jun 2013, 19:48
door supersv650
Mag mijn 40cc Blata dan toch ook in de standaard 40?
Re: Beginnen met racen, hoe en wat
Geplaatst: ma 17 jun 2013, 20:26
door RandyB
als goed is wel maar 40 standaard is voor 12 en ouder of 11 maar met een heel goed niveau
Re: Beginnen met racen, hoe en wat
Geplaatst: ma 17 jun 2013, 20:28
door supersv650
Duidelijk, thanx

Re: Beginnen met racen, hoe en wat
Geplaatst: di 18 jun 2013, 13:30
door Dymi
Thnx mannen voor alle antwoorden, het word me al een stuk duidelijker.
Als ik het goed begrijp zouden de volgende motortjes mogen in Junior A.
http://www.speurders.nl/overzicht/motor ... 37921.html#
http://www.speurders.nl/overzicht/motor ... e_value=25#
Misschien de resticties aanpassen maar dat is geen probleem, ik beschik over een eigen testbank.
Re: Beginnen met racen, hoe en wat
Geplaatst: di 18 jun 2013, 14:52
door Kikiracing
Dan zou ik de GRC Mix adviseren, die is een stuk nieuwer.
Re: Beginnen met racen, hoe en wat
Geplaatst: di 18 jun 2013, 15:45
door RandyB
ik zou ook voor de mix gaan
Re: Beginnen met racen, hoe en wat
Geplaatst: vr 21 jun 2013, 15:20
door wainey
hallo
wil je zoon het eens proberen dat kan .
je kunt max 3 maal opstap doen bij stichting pocketbike promotion.nl.
waar in de kartbaan in goes en roosendaal.
data's staan op de site .
wil je info bel tel nr staan op site.
vind hij het dan nog steeds leuk dan kunnen zij je adviseren wat je het beste kan doen.
verder blijft het een eigen keus .
hopelijk heb je er wat aan
ps zij hebben ook pak e.d bij opstap
gr wainey