Pagina 1 van 2

uitlaatvorm-rond of hoekig

Geplaatst: ma 28 mar 2005, 12:30
door Gast
hoi heb even een vraagje over vorm van de uitlaat wat maakt het verschil in vorm ,wil een hoekige doosvormige uitlaat gaan maken heeft iemand hier ervaring mee op puch blokje groetjes frans#24

Geplaatst: ma 28 mar 2005, 13:27
door üntiej#21
een uitlaat moet altijd zo vloeiend mogelijk zijn en zo min mogelijk knikken, obstakels of bobbels bevatten

en aangezien een een ronde buis het meest "vloeiend" is.. is een ronde buis, en een ronde expansie kamer (verdikking in een 2 takt uitlaat) altijd het beste

Geplaatst: ma 28 mar 2005, 13:44
door Jvdw#59
Juist :)
Vooral bij tweetakt kan je erg veel voordeel hebben van een goede, vloeiende uitlaat..

Geplaatst: ma 28 mar 2005, 17:42
door dave
Deze man rijd ook vaak bij coronel, hij heeft zoals je ziet een doosvormige uitlaat, Dat ding loopt echt afschuwelijk mooi! en hard. echt verbazend mooi, maar die uitlaat ziet er niet mooi rond uit. Het is gewoon een doos met scherpe hoeken erin.
Afbeelding

Geplaatst: ma 28 mar 2005, 18:08
door rossi-nr.1
dave schreef:Deze man rijd ook vaak bij coronel, hij heeft zoals je ziet een doosvormige uitlaat, Dat ding loopt echt afschuwelijk mooi! en hard. echt verbazend mooi, maar die uitlaat ziet er niet mooi rond uit. Het is gewoon een doos met scherpe hoeken erin.
doosvormig...ik denk dat het zo zit...

je uitlaatpoort is niet rond....dus maybe heeft hij hem op een uitlaatpoortvorm nagemaakt??

theoretisch lijkt me dat wel goed...vormverandering lijkt slecht..

maar ligt het aan de uitlaat dat die zo hard gaat:P?(speelt wel mee etc..maar de rest is ook belangrijk)

Geplaatst: ma 28 mar 2005, 18:19
door Scalibur
dat is echt niet doosvormig hoor, is toch een vloeiende vorm :?

Geplaatst: ma 28 mar 2005, 19:41
door dave
Het begin stuk is vloeiend jah. maar hij loopt over in een doos. Het komt niet alleen door de uitlaat dat hij zo snel is, ook door de setup, maar heeft wel een schitterend mooi en heel erg apart geluid, wat niemand heeft. Echt een heel apart geluid en zeer snel.

Geplaatst: ma 28 mar 2005, 19:54
door üntiej#21
begin van de expansie loop naar mijn kijken tog ook echt rond en "goed" gevormd !..


Ik dacht dat je ECHT met vierkante vormen wou werken.... zo vierkant als de voorvork op die motor

Geplaatst: ma 28 mar 2005, 20:04
door rossi-nr.1
Untiej Mini Racing schreef:begin van de expansie loop naar mijn kijken tog ook echt rond en "goed" gevormd !..


Ik dacht dat je ECHT met vierkante vormen wou werken.... zo vierkant als de voorvork op die motor
het loopt idd van de zuigerkant van de poort over naar rond aan je uitlaatbevestigingskant...

maar wie weet heeft hij wel wat gefreesd ofzo...klinkt gek...maar vind het persoonlijk niet zo dom...

voor de rest is die lelijk vind ik:)

Geplaatst: ma 28 mar 2005, 20:06
door dave
Het begin is waarschijnlijk gewoon van een oude expansie uitlaat die hij wat heeft vervormd. Maar het 2e deel waar de knik zit is gewoon een doos!! stond er toen zelf bij en heb hem helemaal kunnen bekijken. en het bovenste deel is ook gewoon een taps toe lopende doos. als eindconus. waarschijnlijk gewoon een probeersel en bleek het goed te werken, zonder enige metingen enz.. Maar er zit echt een gruwelijk hard geluid in (moeilijk te zeggen hoe mooi) het klinkt echt dozerig.

Geplaatst: ma 28 mar 2005, 20:33
door Markie
Is dat geen orginal boss uitlaatje?

D'r ligt bij mij ook zo'n uitlaat en ik zie wel overeenkomsten erin!

Geplaatst: ma 28 mar 2005, 20:49
door steurtje
ik heb volgensmij nog zo een uitlaat liggen zal morgen ff foto maken en hier posten

Geplaatst: di 29 mar 2005, 08:30
door Xander
maar ligt het aan de uitlaat dat die zo hard gaat
je uitlaat is een van de meest bepalende delen van een 2takter.

zekers speeld de rest ook mee.
maar zonder uitlaat ben je nergens, het bepaald het karakter van je blokje.

Xander.

Geplaatst: di 29 mar 2005, 14:20
door dave
Zoals julie zien heeft die man ook een kreidler kop! voor extra koeling?? heb er hier ook nog 2 liggen + een cilinder. Lijkt me niet verkeerd.

Geplaatst: di 29 mar 2005, 15:04
door rossi-nr.1
Xander schreef:
maar ligt het aan de uitlaat dat die zo hard gaat
je uitlaat is een van de meest bepalende delen van een 2takter.

zekers speeld de rest ook mee.
maar zonder uitlaat ben je nergens, het bepaald het karakter van je blokje.

Xander.
dat zeg ik zelf ook al...tussen haakjes;)

maar ben niet boos hoor :roll: :P