mag dit van onze "vriende"

Technische vragen in het algemeen. -Technical questions in general

Moderators: minipower, Patrick, Lg tweewielers, DMZohrab

Gast

Bericht door Gast »

ole dat excuus ga ik gebruike als er jute aan komt !! :D
Gebruikersavatar
mini-biker15
forum gebruiker
Berichten: 910
Lid geworden op: zo 03 jul 2005, 09:15
Locatie: nieuwendijk

Bericht door mini-biker15 »

MuRd3rX schreef:ole dat excuus ga ik gebruike als er jute aan komt !! :D

haha kende je die nog nie? :roll:
ik had een keer een hele lijst vol met dat soort shit 8) benk helaas kwijt graakt :oops:
slipperman

Bericht door slipperman »

Dirkiej schreef:Mag niet! Niet doen dus..Ik deed het met mijn Puch en ze begonnen te zeiken dat ik geen verzekering had etc...

Onzin :) Ik was 15 jaar en mocht dus nog geen brommer rijden ik reed elke dag als ik politie in de verte zag. Sprong ik er af en liep ik verder. Ze zijn een paar keer gestopt en zeiden van: Wij zagen je net rijden zonder verzekering blablabla. En ik dan: Nee hoor ik breng me brommer net weg, heb hem net gekocht en breng hem nu naar huis. Ook hebben ze wel is gevraagd waarom die dan warm was. Zei ik dat ik wat heb gereden in de verkoper zijn achtertuin. Niks aan de hand. Als je echt gezeik heb gehad (en een boete) kan je die met een rechtzaak zeker te weten ongedaan laten maken :D
slipperman

Bericht door slipperman »

rossi-nr.1 schreef:als je hem op een skatebord zet met beide wielen..mag het officiel weer wel..

tis een gedoe ofneit mensen?

Gewoon lopen zonder skatebord mag ook :)
paul

Bericht door paul »

het mag wettelijk dus niet :!: laat dat duidelijk zijn als je geen boete wilt ik liep ook een x naast me brommer met koude motor en geen verzekering wed ik aangehouden en kreeg een boeten ik zeg dat kan je niet maken dit en dat want ik loop toch dus volg ik de regels van een voetganger hij zegt ja dat klopt maar je bent een bestuurder van een MOTORRIJTUIG OOK ALS JE ER NAAST LOOPT :evil: !CENSUUR! regels :?
Jvdw#59

Bericht door Jvdw#59 »

Wat je zegt MuRd3rX: regeltjesland.
Maar als het er op aankomt, weet het Openbaar Mysterie ook niet hoe het zit. Regelgevingen spreken elkaar zelfs tegen! Zie [url=http://www.scooter-freaks.nl/forum/showthread.php?t=107781&page=1&pp=15[/url].

edit:
art. 2 lid 2 RVV 1990 – de ‘regels van dit besluit betreffende voetgangers zijn voorts mede van toepassing op personen die te voet een (...) bromfiets (...) aan de hand meevoeren’ – een algemeen uitgangspunt weer dat ook betekenis heeft voor de WVW 1994, het Voertuigreglement etc.: een bestuurder is iemand die zich verplaatst met behulp van een voertuig, het gebruik van de benenwagen maakt iemand tot voetganger en in die hoedanigheid kan en mag een fiets of bromfiets als voorwerp worden meegevoerd.

Huh?

Lijkt me dus een kwestie van lopen(goed) of zitten(fout); bestuur jij de bike (aan de hand), of bestuurt hij jou (jij erop zittend, rollend op wielen, ongeacht of de motor draait)?
Laatst gewijzigd door Jvdw#59 op do 11 aug 2005, 21:54, 4 keer totaal gewijzigd.
paul

Bericht door paul »

dat is echt raar :shock: met een benenwagen ben je voeganger en met bromfiets in de hand niet :?
Gebruikersavatar
mini-biker15
forum gebruiker
Berichten: 910
Lid geworden op: zo 03 jul 2005, 09:15
Locatie: nieuwendijk

Bericht door mini-biker15 »

tis eg vaag jah :shock: maar als hij op een soort zelfgemaakt karretje staat(hebk gemaakt kan ik hem beter vervoeren want van da kromlopen werd ik ok nie goed) want dan loop je met een karretje en niet met de mini want die staat er op tog? mag da wel weer?
paul

Bericht door paul »

mini-biker15 schreef:tis eg vaag jah :shock: maar als hij op een soort zelfgemaakt karretje staat(hebk gemaakt kan ik hem beter vervoeren want van da kromlopen werd ik ok nie goed) want dan loop je met een karretje en niet met de mini want die staat er op tog? mag da wel weer?


dan mag het weer wel volgens mij :?
Gebruikersavatar
Wim
forum gebruiker
Berichten: 1043
Lid geworden op: za 04 jan 2003, 11:57
Locatie: Hengelo ov
Contacteer:

Re: mag dit van onze "vriende"

Bericht door Wim »

mini-biker15 schreef:hej ik had een vraagje.
mag ik met mijn minibike over de straat lopen? duz zeg maar er naast lopen en naar voren duwen zonder lopende motor?? dan mag dat tog wel :? k wou het ff ckr weten

mvg peter





Hoi




Officieel

......als je met een voertuig aan de hand loopt, ben je de bestuurder
van dat voertuig,

als je met een motor over de stoep loopt ben je dus in overtreding,
een motor mag niet op de stoep......loop je ermee, moet ie ook
verzekerd zijn, en de houderschapsbelasting moet betaald zijn!
zelfs....tijdens het lopen zou je een helm moeten dragen!

voetgangersrecht??....nieuwe term?

een voetganger is geen bestuurder.....als een voetganger een
karretje trekt welke niet onder de groep "voertuigen" valt...ben je
nog steeds geen bestuurder......

een minibike valt onder de groep "gemotoriseerde voertuigen"
waarvoor geen vrijgave is voor gebruik op de openbare weg,

Dus.....lopen met een minibike over straat......

je bent dan bestuurder van een "gemotoriseerd voertuig"
die niet is toegestaan op de openbare weg...

je bent dan strafbaar.....!

wat nog lulliger is.......ze kunnen je niet bekeuren voor het ontbreken van
verlichting, kenteken, weet ik veel wat..
omdat deze regels niet bestaan voor minibikes

het enge wat ze (officieel) kunnen doen is de mini in beslag nemen,

Zullen ze niet gauw doen.......maar toch.....

zodra je je mini op een karretje zet....en daarmee over straat loopt,
ben je geen bestuurder meer......en dus ook niet strafbaar! :wink:


Ggrrttzz

Wim
Gebruikersavatar
jurre46
forum gebruiker
Berichten: 212
Lid geworden op: do 02 jun 2005, 18:24
Locatie: Hilversum/Mantgum

Bericht door jurre46 »

ik racede vroeger altijd met een zelfbouw karretje door de straat :wink:
nooit heeft de politie er iets over gezegd :P
dat met die met dat trapfietsje vond ik een goeie 8)
----------------------------------------------------
Geen minibike meer..
----------------------------------------------------
ganta

Bericht door ganta »

je hoeft niet telkens weer oude topics naar boven te halen hoor

word een beetje verwarrend... :)
Gebruikersavatar
mark007
forum gebruiker
Berichten: 799
Lid geworden op: ma 29 mar 2004, 20:56
Locatie: Dokkum

Bericht door mark007 »

Nog even een duidelijk antwoord:

je mag WEL met een minibike over de stoep lopen ben net aan et leren voor de autotheorie :wink:
[img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/audi-userbar.jpg[/img]
wevie666

Bericht door wevie666 »

Hmm het is vrij vaag. Hoe het nou precies zit weet ik ook niet.

Laatst zag ik op tv dat je je bike vasthoudt en dus als bestuurder wordt gezien.

Het blijft nogal vaag
ganta

Bericht door ganta »

wevie666 schreef:Hmm het is vrij vaag. Hoe het nou precies zit weet ik ook niet.

Laatst zag ik op tv dat je je bike vasthoudt en dus als bestuurder wordt gezien.

Het blijft nogal vaag

maar dan is dat dus ook zo met je fiets??
als je geen licht heb moet je lopen.. maar als je dan nog steeds bestuurder bent... :?
Plaats reactie