membraan@carter

Zelfbouw bikes gerelateerde vragen - Home made bikes related questions

Moderators: Patrick, Lg tweewielers, minipower, DMZohrab

Plaats reactie
kaj
forum gebruiker
Berichten: 120
Lid geworden op: do 06 sep 2007, 20:59
Locatie: Roosendaal

membraan@carter

Bericht door kaj »

Hallo ik had wat vragen over de carterinlaat

1. Hoe maken jullie het behuising op de karter
2. Waar kan ik hem het beste plaatsen voorin of achterin
3. lassen of solderen
Gebruikersavatar
basjee
forum gebruiker
Berichten: 2818
Lid geworden op: ma 16 mei 2005, 19:55
Locatie: wageningen
Contacteer:

Re: membraan@carter

Bericht door basjee »

kaj schreef:Hallo ik had wat vragen over de carterinlaat

1. Hoe maken jullie het behuising op de karter
2. Waar kan ik hem het beste plaatsen voorin of achterin
3. lassen of solderen

Overal zijn meerdere mogelijkheden en hebben te maken met hoe jij het wilt en hoe jij het kan.

1. Behuizing kan je lassen, maar dan loop je een kans op dat je carters krom trekken, er zijn wel wat technieken, eentje die ik nog nooit gehoord heb hier, maar die volgens mij ook redelijk goed kan is: het gebruiken van klei, naast de las die je wilt gaan leggen leg je een dik lijntje met klei, dan ga je lassen en haal je die klei vervolgens weer weg, de meeste hitte is hierdoor in de klei gaan zitten en zo loop je minder kans op kromtrekken.

Wil je niet gaan lassen, dan kan je defcon gebruiken. (eventueel 4 stipjes lassen zodat het huis vast zit, maar niet dicht is, dit maak je dan dicht dmv defcon (vloeibaar metaal))


2. Hierover zijn de meningen verdeeld, de meeste mensen willen hem zo ver mogelijk naar voren hebben, of dit ook beter is?
Probeer je mengsel zo te richten dat het naar je cilinder toe stroomt, dan zal het wel goedkomen.

3. Hier heb je al antwoord op neem ik aan?
Grote kerels op een belachelijk klein fietsje
kaj
forum gebruiker
Berichten: 120
Lid geworden op: do 06 sep 2007, 20:59
Locatie: Roosendaal

Bericht door kaj »

bedankt basjee

als je wilt gaan lassen kan je de karters ook zonder inhoud opelkaar schroefen en dan noch met klij

behuizing is die helemaal een en al las of maak of maak je eers iets van een vuurkant achtig doosje en las je die er op
Gebruikersavatar
Raytje192
forum gebruiker
Berichten: 1816
Lid geworden op: zo 13 feb 2005, 11:04
Locatie: Goes
Contacteer:

Bericht door Raytje192 »

kaj schreef:bedankt basjee

als je wilt gaan lassen kan je de karters ook zonder inhoud opelkaar schroefen en dan noch met klij

behuizing is die helemaal een en al las of maak of maak je eers iets van een vuurkant achtig doosje en las je die er op
Beste is met inhoud kunnen je lager schalen ook wat minder snel krom trekken :wink: Gewoon oude krukas + tandwiel pakken, eventueel plaatje verbuigen zodat het de ruimte tussen de krukas en carter op vangt kan het ook niet inzakken :wink:
R² Tuning
Minibike racing team.
Zelfbouwer rijder
Kefien#17
forum gebruiker
Berichten: 3069
Lid geworden op: zo 04 jun 2006, 17:18
Locatie: Tilburg

Bericht door Kefien#17 »

Ons Puch membraanblok heeft een los membraanhuis dat met het originele carter verbonden is (bovenstaande foto zijn helaas nogal oud, maar geven een indruk). Op internet vind je vele verbindingsprincipes die mogelijk zijn. Onze eerste variant was TIG lassen, echter na korte tijd bleek dit te scheuren door het hoge gewicht van de carburateur en bijkomende trillingen. Restspanningen die ontstaan zijn tijdens het lassen zullen daar zeker niet aan meegeholpen hebben.
Via een totaal ander kanaal kwamen we toevallig Hans Rexin tegen, een oudgediende tegen op het gebied van lassen en solderen. Deze man is reeds lange tijd gepensioneerd, echter heeft vele jaren ervaring met het hardsolderen van aluminium. Hie heeft ons ook flink op weg geholpen met ons menbraanblok. Zijn producten zijn te koop via een webshop die hij in de hobbysfeer runt.Voor het maken van een membraanblok is universeel Löt 400 erg interessant. Dit is een vormbaar vul/hardsoldeer materiaal met uitzonderlijke goede mechanische eigenschappen. Het verbinden vind plaats bij 400 °C, ver onder de smelttemperatuur van het moedermateriaal. De trekvastheid haalt 345 N/mm² evenals de uitzonderlijke drukvastheid van 625 N/mm². Het is te gebruiken voor verbindingen van zuiver aluminium, maar ook voor legeringen. Denk hierbij aan gegoten aluminium, magnesiumhoudende gietstukken- legeringen (wisselbakhuizen, motorblokken, enz.) Staal, gietijzer, maar ook Zamac (carburateurs) zijn te solderen met bijgeleverd vloeimiddel. Uit eigen ervaring kunnen we zeggen dat de maatvoering van de onderdelen volledig intact blijft.
Wat heeft men nodig aan gereedschap ?

* Een kachelsteen of een overeenkomstige soldeerplaats.
* Voor kleine werkstukken een propaan- of butaangasbrander en voor grote werkstukken een lasbrander gebruiken (neutraal instellen ).
* Een chroom vanadium schroevendraaier (niet je meest nieuwe exemplaar gebruiken)
* Een voorverwarm mogelijkheid (wij gebruikten een gasoven)

Hoe gaat dit solderen in zijn werk?
Het carter dient olie-, vet- en vuilvrij gemaakt te worden. Even met een staalborstel of schuurpapier het oppervlak goed blank maken. Het carter moet voorverwarmd worden op 200°C. Leg deze daarvoor op een brandvrije ondergrond. Zelf hebben we hiervoor een stalen bak in elkaar gelast die precies thuis in de gasoven past. Deze bak is gevuld met speelzand uit de zandbak waarbij het carter deels ingegraven ligt.
Het geheel in de oven geschoven en lekker twee uurtjes warm laten worden. Pas wel op met het verplaatsen van deze bak, gewone huis/tuin en keuken ovenwanten houden de warmte slechts erg kort bij vingers vandaan.

Nu wordt met de gasbrander de temperatuur plaatselijk ter hoogte van het membraanblok verhoogd. Tussendoor de vlam regelmatig even weg nemen en met de koude soldeer over de te solderen plek heen en weer wrijven. Daarbij het soldeer nooit en te nimmer direct in de vlam houden omdat dan de boel kan verbranden. Dit blijven herhalen totdat de soldeer zich vanzelf op de soldeerplek afsmelt. Hierdoor ontstaat een druppel die min of meer bovenop de te solderen plek ligt. Door met een chroom-vanadium schroevendraaier in het smeltbad krassen, wordt de oppervlakte-oxydelaag doorbroken en vloeit de soldeer keurig uit. Aan de oppervlakte van de soldeerplek vormt zich nu een nieuwe legering en kan er meer soldeer afgesmolten worden.
Verdeel de soldeer verder met de vlam. Eventueel kan met een plamuurmes het deegachtige soldeer in de naden van het carter geboetseerd worden. Na afkoeling kan de soldeerplek door vijlen, slijpen, draaien, boren, enzovoort bewerkt worden.AfbeeldingAfbeelding

Bron:http://www.zelfbouwbikes.nl/
Gebruikersavatar
John_W
forum gebruiker
Berichten: 713
Lid geworden op: wo 07 jan 2004, 23:09
Locatie: Oldenzaal
Contacteer:

Bericht door John_W »

Werkt super dit solderen, meerdere carters mee omgebouwd :D

zou geen lijmachtige dingen meer willen.
Minibike in aanbouw, meer info op:
[url=http://www.zelfbouwbikes.nl/][img]http://www.zelfbouwbikes.nl/images/banners/banner_minibike.jpg[/img][/url]
kaj
forum gebruiker
Berichten: 120
Lid geworden op: do 06 sep 2007, 20:59
Locatie: Roosendaal

Bericht door kaj »

bedankt voor de antwoorden maar ik ben 13 jaar en sta niet echt tot de beschikking van al die apperatuur

wat ik zelf bedagt had is buis in de vorm van je membraan en die op de karter monteren
Gebruikersavatar
Lg tweewielers
Moderator
Moderator
Berichten: 7532
Lid geworden op: za 05 mar 2005, 20:16
Locatie: beekbergen
Contacteer:

Bericht door Lg tweewielers »

kaj schreef:bedankt voor de antwoorden maar ik ben 13 jaar en sta niet echt tot de beschikking van al die apperatuur

wat ik zelf bedagt had is buis in de vorm van je membraan en die op de karter monteren
Als ik jou was zou ik gewoon een leuke membraan cilinder halen en het daarbij laten :wink:
'The eye in the Sky'

Bekijk ook de website
[url=http://www.freewebs.com/lgtweewielers]www.Lgtweewielers.tk[/url]
kaj
forum gebruiker
Berichten: 120
Lid geworden op: do 06 sep 2007, 20:59
Locatie: Roosendaal

Bericht door kaj »

hallo leuke andwoorden allemaal

Zelf ga ik denk ik voor kneedbaar staal of kneedbaar alu
Maar kan je ook op dat spul lassen
Gebruikersavatar
Lg tweewielers
Moderator
Moderator
Berichten: 7532
Lid geworden op: za 05 mar 2005, 20:16
Locatie: beekbergen
Contacteer:

Bericht door Lg tweewielers »

kaj schreef:hallo leuke andwoorden allemaal

Zelf ga ik denk ik voor kneedbaar staal of kneedbaar alu
Maar kan je ook op dat spul lassen
Nee dat kan niet dat ik weet, het is niet echt een staalsoort he,

Pas er wel op dat het niet gaat afbrokkelen! dan komen de stukken in je blokje en loopt alles vast.

Succes dan maar :wink:
'The eye in the Sky'

Bekijk ook de website
[url=http://www.freewebs.com/lgtweewielers]www.Lgtweewielers.tk[/url]
Plaats reactie