Ben nieuw hier dus vond het opzich wel beleefd om me eventjes voor te stellen. Ik ben Gid; ben een mod op scooter-freaks.nl waar ik nog steeds actief ben.
Toen ik begon met de brommers en scooters heb ik heel wat spul gehad tomosjes, vespa's noem het maar op. Allemaal zo snel mogelijk laten lopen door onderdelen pas te maken die eigelijk van scooters afkwamen omdat die van tomos niet zo snel te krijgen waren ( Polini cylinder, C16 21mm enz ) Een goeie vriend van me sprint mee met zijn scooter in de 150 meter 70cc klasse dus daar weet ik ook wel het een en ander van.
Nu kwam de tijd dat ik mijn tomos kon ruilen voor een erg nieuwe mini-bike en dat heb ik ook gedaan.
Weet dus alleen niet wat voor een het is het enige dat ik weet is dat hij rond de 60km gelopen heeft.
Vandaag ging ik hem eens uit elkaar halen voor wat verdere info van deze kleine motor. Tot mijn schrik kwam ik er achter dat er een groef in mijn cylinder zat en dat de spoelpoorten overeen kwamen met een oud type cylinder die vroeger op tomos zat. ( Spoelers lopen door in de cylinderwand. )
Ben dus opzoek gegaan naar andere ( snelle ) onderdelen voor deze minibike omdat ik het gewoon zonde vind hem weg te doen.
Toen ik deze mini-bike kocht zat er al een andere uitlaat onder. ( zie foto ) en een powerfilter. Geen idee hoe hard hij ging maar denk richting de 65 zal hij wel komen.
Toekomstplannen;
Als ik hem weer in elkaar ga zetten wil ik het een en ander veranderen.
-Cylinder. ( zag er een staan op minibike-brothers.nl )
-Carb ( volgensmij past een tomos carb er ook op 15mm )
-Spruitstuk ( Die zal vervangen moeten worden voor de carb )
-Membraam
-Uitlaat ( demper ) ( weet niet of deze uitlaat die ik nu heb voldoet voor de setup waar ik van plan mee te gaan rijden. De demper gaat zoizo vervangen worden door een C20 / C16 demper van Yasuni of Bidalot )
-Koppeling
-Achterbrug verlengen
-Kleiner achtertandwiel ( zit een grotere op als origeel )
-Cylinder tunen. ( Tunde altijd zelf mijn cylinders alleen zou ik toch wat meer info willen hebben over deze cylinder )
-Carters tunen. ( weet niet of het mogelijk is omdat het allemaal erg klein is)
Zou iemand mij wat meer info kunnen geven over de vragen die ik hierboven stel en de foto's die ik er bij voeg.

Blok inc. Carb

Frame

Uitlaat

Cylinder
( Sorry voor de slechte kwaliteit foto's had alleen ff me telefoon bij de hand )
