Lekker niks aan doen
Ik spuit m`n 911 tankie altijd.. en mijn lak zit er al weer 3/4e jaar op.. en heb nog geen bobbels onder de verf...wel schade..maar dat is van het vallen
Hoe de tank te spuiten:
- De tank goed schuren... begin grof (100), daarna steeds fijner ( 200, 400, 800).. schuur wel waterproof.. dit geeft een beter resultaat.
- Ontvet de tank ZEER goed !... goed schuren + ontvetten is de helft van het werk en geeft een veel beter resultaat.
Ontvetten kan met thinner / remreiniger / wasbenzine.
- spuit de tank op een stof-vrije plek, waar het een normale temperatuur is (kamer temperatuur)
1- Primeren: doe dit in dunne lagen, als je een lichte kleur verf gebruikt.. gebruik dan ook WITTE primer !.. Bij het gebruiken van grijze primer kan de lak-kleur anders uitslaan dan gewenst.
Na het primeren HEEL licht opschuren met waterproof schuurpapier (Korrel 1000 / 1200 )
Na het zeer licht opschuren van de primerlaag, GOED ontvetten weer.
Je ziet nu als het goed is..een doffe primerlaag ( de primer moet wel volledig de tank afdekken !.. dus de primerlaag moet niet te veel geschuurd worden.
2- Spuiten van de lak: Ook dit doe je in lagen. Gelijkmatig verdeeld over de tank, en niet te dik. Laat de lagen tussendoor ongeveer 10 minuutjes drogen en spuit daarna weer een laag. Ik spuit op mijn 911 tank de gehele spuitbus leeg.
Laat na het spuiten in lak-kleur, de tank goed drogen (circa een uurtje)
3- Afwerken met Blanke Lak: dit is voor stevigheid van de lak, EN het ziet er glimmender uit.
De Blanke lak spuit je in principe hetzelfde als de gewone kleur-lak...
Met tussenpozen, en dunne lagen.
De rest spreekt voor zich...
Bij het uitharden van de lak, kun je hem het best een nachtje in huis leggen ( bijvoorbeeld voor de kachel ) niet OP of IN de kachel.. maar met een lekker warme temperatuur.
Bij mij is dit gegarandeerd een strakke, mooie, bobbeltjes-vrije 911 tank
Succes !